Skip to content
Moffat County
Navbar
Calendar
Rosters
GOFAN TICKETS
Today
February 2020
March 2023
April 2023
May 2023
June 2023
July 2023
August 2023
September 2023
October 2023
November 2023
December 2023
January 2024
February 2024
March 2024
April 2024
May 2024
June 2024
July 2024
August 2024
September 2024
October 2024
November 2024
December 2024
January 2025
February 2025
March 2025
Week
Month
Sunday
Monday
Tuesday
Wednesday
Thursday
Friday
Saturday
26
27
28
29
30
31
1
TBD
Basketball: G/C
@Moffat County High School
TBD
Basketball: G/C
@Moffat County High School
TBD
Basketball: G/C
@Moffat County High School
TBD
Basketball: G/C
@Moffat County High School
TBD
Basketball: B/C
@Moffat County High School
TBD
Basketball: B/C
@Moffat County High School
TBD
Basketball: B/C
@Moffat County High School
TBD
Basketball: B/C
@Moffat County High School
TBD
Swimming - (use Swim & Dive instead): G/V
@Fruita Monument High School
7:00am - 9:00am
Wrestling Practice
@Wrestling Room
Seislove
3:00pm
Basketball: G/JV
@Basalt High School
4:30pm
Basketball: B/JV
@Basalt High School
6:00pm
Basketball: G/V
@Basalt High School
7:30pm
Basketball: B/V
@Basalt High School
2
3
3:35pm - 5:00pm
Track pre-season conditioning
@3rd Floor
Pressgrove
4:00pm - 8:30pm
Boys and Girls Basketball Practice
@Gym
Manteotis/Laughran
4:00pm - 6:00pm
Play Rehearsal
@Aud.
Pomeleo
4:00pm - 6:00pm
Wrestling Practice
@Wrestling Room
Seislove
4:30pm - 6:30pm
Robotics
@Woods/Welding Shop
Sean Hovorka
6:15pm - 7:15pm
Student Council Meeting
@319
8:00pm - 10:00pm
Baseball Conditioning
Jennings
4
6:30am - 7:30am
Wrestling Practice
@Wrestling Room
Seislove
7:00am - 7:45am
Staff Meeting
@Library
3:45pm - 4:30pm
Cheer Practice
@308/310
Boulware
4:00pm - 8:30pm
Boys and Girls Basketball Practice
@Gym
Manteotis/Laughran
4:00pm - 6:00pm
Play Rehearsal
@Aud.
Pomeleo
4:00pm - 5:30pm
Spirt Squad / Dance
@308/310
Massey
4:00pm - 5:30pm
Wrestling Practice
@Wrestling Room
Seislove
4:30pm - 6:30pm
Robotics
@Woods/Welding Shop
Sean Hovorka
6:30pm - 8:30pm
Bad Dogs Elite Practice
@Wrestling Room
7:00pm - 9:00pm
Snowmobile Club Meeting
@102
8:00pm - 10:00pm
Baseball Conditioning
Jennings
5
8:00am - 12:00pm
AAPPL Testing
@308/310
Verna Turner
3:35pm - 5:00pm
Track pre-season conditioning
@3rd Floor
Pressgrove
3:45pm - 4:30pm
Cheer Practice
@308/310
Boulware
4:00pm - 8:30pm
Boys and Girls Basketball Practice
@Gym
Manteotis/Laughran
4:00pm - 6:00pm
Play Rehearsal
@Aud.
Pomeleo
4:00pm - 5:30pm
Spirt Squad / Dance
@308/310
Massey
4:00pm - 6:00pm
Wrestling Practice
@Wrestling Room
Seislove
4:30pm - 6:30pm
Robotics
@Woods/Welding Shop
Sean Hovorka
8:00pm - 10:00pm
Baseball Conditioning
Jennings
6
8:00am - 12:00pm
AAPPL Testing
@308/310
Verna Turner
4:00pm - 8:30pm
Boys and Girls Basketball Practice
@Gym
Manteotis/Laughran
4:00pm - 6:00pm
Play Rehearsal
@Aud.
Pomeleo
4:00pm - 6:00pm
Wrestling Practice
@Wrestling Room
Seislove
4:30pm - 6:30pm
Robotics
@Woods/Welding Shop
Sean Hovorka
6:30pm - 8:30pm
Bad Dogs Elite Practice
@Wrestling Room
8:00pm - 10:00pm
Baseball Conditioning
Jennings
7
7:00am - 4:30pm
Professional Development (Trainging) for Teachers
@Library, 222, Conference Room
3:00pm
Basketball: G/JV
@Delta High School
4:00pm - 8:30pm
Boys and Girls Basketball Practice
@Gym
Manteotis/Laughran
4:00pm - 6:00pm
Wrestling Practice
@Wrestling Room
Seislove
4:30pm
Basketball: B/JV
@Delta High School
4:30pm - 6:30pm
Robotics
@Woods/Welding Shop
Sean Hovorka
5:00pm - 10:00am
Spirit Squad Lock In
@308/310
Boulware
6:00pm
Basketball: G/V
@Delta High School
7:30pm
Basketball: B/V
@Delta High School
8
Spirit Squad Lock In
@308/310
Boulware
TBD
Wrestling: V
@Rawlins High School
8:00am - 10:00am
Spirit Squad Lock In
@Kitchen
Bolware
9:45am - 11:15am
CNCC Cooking Class
@104
Sasha Nelson
10:00am
Basketball: B/C
@Moffat County High School
11:30am
Basketball: G/JV
@Moffat County High School
High School Gym
1:00pm
Basketball: B/JV
@Moffat County High School
High School Gym
3:30pm
Basketball: G/V
@Moffat County High School
High School Gym
5:00pm
Basketball: B/V
@Moffat County High School
High School Gym
9
10
9:30am - 10:10am
Salsa Wars
@Lobby
Krista
3:35pm - 5:00pm
Track pre-season conditioning
@3rd Floor
Pressgrove
4:00pm - 8:30pm
Boys and Girls Basketball Practice
@Gym
Manteotis/Laughran
4:00pm - 6:00pm
Play Rehearsal
@Aud.
Pomeleo
4:00pm - 6:00pm
Wrestling Practice
@Wrestling Room
Seislove
4:30pm - 6:30pm
Robotics
@Woods/Welding Shop
Sean Hovorka
6:15pm - 7:15pm
Student Council Meeting
@319
8:00pm - 10:00pm
Baseball Conditioning
Jennings
11
6:30am - 7:30am
Wrestling Practice
@Wrestling Room
Seislove
3:45pm - 4:30pm
Cheer Practice
@308/310
Boulware
4:00pm - 8:30pm
Boys and Girls Basketball Practice
@Gym
Manteotis/Laughran
4:00pm - 6:00pm
Play Rehearsal
@Aud.
Pomeleo
4:00pm - 5:30pm
Spirt Squad / Dance
@308/310
Massey
4:00pm - 5:30pm
Wrestling Practice
@Wrestling Room
Seislove
4:30pm - 6:30pm
Robotics
@Woods/Welding Shop
Sean Hovorka
6:30pm - 8:30pm
Bad Dogs Elite Practice
@Wrestling Room
8:00pm - 10:00pm
Baseball Conditioning
Jennings
12
3:35pm - 5:00pm
Track pre-season conditioning
@3rd Floor
Pressgrove
3:45pm - 4:30pm
Cheer Practice
@308/310
Boulware
4:00pm - 8:30pm
Boys and Girls Basketball Practice
@Gym
Manteotis/Laughran
4:00pm - 6:00pm
Play Rehearsal
@Aud.
Pomeleo
4:00pm - 5:30pm
Spirt Squad / Dance
@308/310
Massey
4:00pm - 6:00pm
Wrestling Practice
@Wrestling Room
Seislove
4:30pm - 6:30pm
Robotics
@Woods/Welding Shop
Sean Hovorka
8:00pm - 10:00pm
Baseball Conditioning
Jennings
13
3:00pm
Basketball: G/JV
@Moffat County High School
High School Gym
4:00pm - 6:00pm
Play Rehearsal
@Aud.
Pomeleo
4:00pm - 6:00pm
Wrestling Practice
@Wrestling Room
Seislove
4:30pm
Basketball: B/JV
@Moffat County High School
High School Gym
4:30pm - 6:30pm
Robotics
@Woods/Welding Shop
Sean Hovorka
6:00pm
Basketball: G/V
@Moffat County High School
High School Gym
6:30pm - 8:30pm
Bad Dogs Elite Practice
@Wrestling Room
7:30pm
Basketball: B/V
@Moffat County High School
High School Gym
14
TBD
Wrestling: V
@
4:00pm - 8:30pm
Boys and Girls Basketball Practice
@Gym
Manteotis/Laughran
4:30pm - 6:30pm
Robotics
@Woods/Welding Shop
Sean Hovorka
15
TBD
Wrestling: V
@
1:00pm
Basketball: G/JV
@Roaring Fork High School
1:00pm
Basketball: B/JV
@Roaring Fork High School
2:30pm
Basketball: G/V
@Roaring Fork High School
4:00pm
Basketball: B/V
@Roaring Fork High School
16
17
3:35pm - 5:00pm
Track pre-season conditioning
@3rd Floor
Pressgrove
3:45pm - 5:45pm
ESPORTS
@Library
Wesley Atkin
4:00pm - 8:30pm
Boys and Girls Basketball Practice
@Gym
Manteotis/Laughran
4:00pm - 6:00pm
Play Rehearsal
@Aud.
Pomeleo
4:00pm - 6:00pm
Wrestling Practice
@Wrestling Room
Seislove
4:30pm - 6:30pm
Robotics
@Woods/Welding Shop
Sean Hovorka
5:00pm
Basketball: G/C
@Rifle High School
6:30pm
Basketball: B/C
@Rifle High School
8:00pm - 10:00pm
Baseball Conditioning
Jennings
18
6:30am - 7:30am
Wrestling Practice
@Wrestling Room
Seislove
7:30am - 12:00pm
AP Literature/Composition Mock Exam
@308/310
Lance Scranton
3:45pm - 4:30pm
Cheer Practice
@308/310
Boulware
3:45pm - 5:45pm
ESPORTS
@Library
Wesley Atkin
3:45pm - 5:00pm
Tech Club
@218
Heather Fross
4:00pm - 8:30pm
Boys and Girls Basketball Practice
@Gym
Manteotis/Laughran
4:00pm - 6:00pm
Play Rehearsal
@Aud.
Pomeleo
4:00pm - 5:30pm
Spirt Squad / Dance
@308/310
Massey
4:00pm - 5:30pm
Wrestling Practice
@Wrestling Room
Seislove
4:30pm - 6:30pm
Robotics
@Woods/Welding Shop
Sean Hovorka
5:30pm - 6:30pm
After Prom Meeting
@Lunchroom
Stacy Atkin
6:30pm - 8:30pm
Bad Dogs Elite Practice
@Wrestling Room
8:00pm - 10:00pm
Baseball Conditioning
Jennings
19
7:30am - 12:00pm
AP Literature/Composition Mock Exam
@308/310
Sharon Skwarek
3:35pm - 5:00pm
Track pre-season conditioning
@3rd Floor
Pressgrove
3:45pm - 4:30pm
Cheer Practice
@308/310
Boulware
3:45pm - 5:45pm
ESPORTS
@Library
Wesley Atkin
3:45pm - 5:00pm
Tech Club
@218
Heather Fross
4:00pm - 8:30pm
Boys and Girls Basketball Practice
@Gym
Manteotis/Laughran
4:00pm - 6:00pm
Play Rehearsal
@Aud.
Pomeleo
4:00pm - 5:30pm
Spirt Squad / Dance
@308/310
Massey
4:00pm - 6:00pm
Wrestling Practice
@Wrestling Room
Seislove
4:30pm - 6:30pm
Robotics
@Woods/Welding Shop
Sean Hovorka
6:00pm - 9:00pm
Boys Basketball Senior Dinner
@Cafeteria
Tobi Chacon
8:00pm - 10:00pm
Baseball Conditioning
Jennings
20
3:00pm
Basketball: G/JV
@Moffat County High School
High School Gym
3:45pm - 5:45pm
ESPORTS
@Library
Wesley Atkin
4:00pm - 6:00pm
Play Rehearsal
@Aud.
Pomeleo
4:30pm
Basketball: B/JV
@Moffat County High School
High School Gym
4:30pm - 6:30pm
Robotics
@Woods/Welding Shop
Sean Hovorka
6:00pm
Basketball: G/V
@Moffat County High School
High School Gym
6:30pm - 8:30pm
Bad Dogs Elite Practice
@Wrestling Room
7:30pm
Basketball: B/V
@Moffat County High School
High School Gym
21
9:05am - 10:05am
FFA New Officer Installation
@Aud.
Miller
9:30am - 10:25am
PBiS Macho Volleyball
@Gym
Powell
3:45pm - 5:45pm
ESPORTS
@Library
Wesley Atkin
4:30pm - 6:30pm
Robotics
@Woods/Welding Shop
Sean Hovorka
22
11:00am - 2:00pm
sadie hawkins dance setup
@Lobby/Lunchroom Area
Powell
23
24
3:35pm - 5:00pm
Track pre-season conditioning
@3rd Floor
Pressgrove
4:00pm - 6:00pm
Play Rehearsal
@Aud.
Pomeleo
4:30pm - 6:30pm
Robotics
@Woods/Welding Shop
Sean Hovorka
6:15pm - 7:15pm
Student Council Meeting
@319
25
3:45pm - 4:30pm
Cheer Practice
@308/310
Boulware
4:00pm - 6:00pm
Play Rehearsal
@Aud.
Pomeleo
4:00pm - 5:30pm
Spirt Squad / Dance
@308/310
Massey
4:30pm - 6:30pm
Robotics
@Woods/Welding Shop
Sean Hovorka
5:30pm
Basketball: G/V
@Grand Valley High School
5:30pm - 6:30pm
Travel Parent Meeting
@105
Nathalie Boelen
6:00pm
Basketball: B/V
@Moffat County High School
High School Gym
6:30pm - 8:30pm
Bad Dogs Elite Practice
@Wrestling Room
26
3:35pm - 5:00pm
Track pre-season conditioning
@3rd Floor
Pressgrove
3:45pm - 4:30pm
Cheer Practice
@308/310
Boulware
4:00pm - 6:00pm
Play Rehearsal
@Aud.
Pomeleo
4:00pm - 5:30pm
Spirt Squad / Dance
@308/310
Massey
4:30pm - 6:30pm
Robotics
@Woods/Welding Shop
Sean Hovorka
27
9:00am - 11:00am
ASVAB Interp
@Aud.
Paula Duzik
4:00pm - 7:30pm
CPR/First Aide Class/District Wide
@213
4:00pm - 6:00pm
Play Rehearsal
@Aud.
Pomeleo
4:30pm - 6:30pm
Robotics
@Woods/Welding Shop
Sean Hovorka
6:30pm - 8:30pm
Bad Dogs Elite Practice
@Wrestling Room
28
4:30pm - 6:30pm
Robotics
@Woods/Welding Shop
Sean Hovorka
29
9:00am - 2:00pm
Tech Saturday Aud.
@Aud.
Pomeleo
1
2
3
4
5
6
7
Collapse Menu
Search
Today
March 2023
April 2023
May 2023
June 2023
July 2023
August 2023
September 2023
October 2023
November 2023
December 2023
January 2024
February 2024
March 2024
April 2024
May 2024
June 2024
July 2024
August 2024
September 2024
October 2024
November 2024
December 2024
January 2025
February 2025
March 2025
View Schedules
Loading schedules..
Get The Mobile App
Notify Me
LOGIN
Username:
Password:
Forgot password?